Markeds-og vekstpotensialet i Kina
Postet av Norwegian Sport Tech den 29. Nov 2019
Med vinter-OL i Beijing som underliggende faktor, så snakker vi delvis om fokus rettet mot relatert til vinteridrett, men også tilknyttede folkehelseinitiativ.
Kina har store ambisjoner om å utvikle seg som vinteridrettsnasjon. Målet er å engasjere 300 millioner kinesere til å prøve ski. Det skal satses stort både på bredde og topp. Det kinesiske vintersportsmarkedet viser 20% årlig vekst og Kinas vintersportsindustri forventes å nå 600 milliarder RMB i 2020, 1000 milliarder RMB i 2025. I denne sammenheng er det iver etter å kunne tilby relevant utstyr, noe også representanter hos Innovasjon Norge bekrefter.
Nettverket ønsker å gjøre nytte av aktiviteter, tiltak og kompetanse som Innovasjon Norge og andre aktører som det er naturlig å samarbeide med.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.